786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Mobilny zestaw do darta

Darts – jak w to się gra?

            Dart, znany szerzej pod nazwami rzutki albo lotki, to popularna i znana gra. Jest całkiem prosta: polega na rzucaniu lotkami do tarczy. Choć obecnie tablica do gry w darta jest standaryzowana, a zasady ujednolicone, przez lata istniało wiele wariantów tych elementów. W rzutkach nie wygrywa ten, kto ma najwięcej punktów. Od z góry ustalonej liczby odejmuje się zdobyte przez gracza punkty. Zwycięzcą zostaje ten, kto jako pierwszy osiągnie zero. Dart jest sportem indywidualnym, rozgrywanym w parach, ale na gruncie zabawy nic nie stoi na przeszkodzie, by uczestników było więcej.

 

Sport nie tylko barowy

            W powszechnym wyobrażeniu rzutki, tak samo jak bilard czy karty, kojarzą się z barami i pubami, gdzie są powszechnie uprawiane jako rozrywka. I owszem, są doskonałą rozrywką – dlatego warto wykorzystać je na imprezach i eventach. Ale także profesjonalnym sportem. Mistrzostwa świata w darta rozgrywane są już od 1978 roku. Istnieją międzynarodowe i narodowe federacje, organizowanych jest wiele turniejów, z których wiele można jest nawet relacjonowanych przez telewizje. Jako profesjonalny sport, dart staje się coraz szerzej znany i praktykowany jest na całej kuli ziemskiej.

 

A może turniej?

            W organizowaniu wydarzenia interesują nas atrakcje i emocje, jakie mogą dać naszym gościom. Dart nadaje się doskonale na wszelkie imprezy. Jego ogromna zaleta to mobilność – niezbędny sprzęt zajmuje niewiele miejsca w transporcie, a powiesić tarczę można dosłownie wszędzie. Zamiast inwestować, warto wypożyczyć tablicę i rzutki od sprawdzonej agencji eventowej. A kiedy tablica już zawiśnie, możliwości są ogromne: turniej indywidualny albo drużynowy są najbardziej oczywistym wyborem. Nawet dzieci będą miały zabawę, ucząc się techniki rzucania lotkami!

 

Na wszelkie okazje!

            Zestaw do darta to atrakcja prosta i niezwykle uniwersalna. Czy to impreza tematyczna, większy event, a nawet wyjazd integracyjny – wszędzie będzie na miejscu i wpasuje się idealnie. Łatwo można przejść od niezobowiązującego rzucania w tarczę do emocjonujących zawodów i zaciętej rywalizacji. Wszystko to przy jakże małym nakładzie pracy i środków! Jeśli zdecydujemy się na wypożyczenie sprzętu, agencja z pewnością zaoferuje dowiezienie i zamontowanie go, a nawet instruktaż. Nic nie musimy robić sami, a emocje z imprezy na długo zostaną w głowach wszystkich uczestników!