786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Event w Katowicach może być ciekawy!

Katowice to stolica województwa śląskiego, która wraz z ościennymi miastami tworzy Górnośląski Okręg Przemysłowy. Nie brzmi zachęcająco, prawda? Jednak wszystko zmienia się, gdy organizację imprezy integracyjnej w tym mieście powierzycie naszej agencji eventowej.

Spodek kosmiczny – nie! Katowicki!

Do bardziej widowiskowych atrakcji Katowic należy Spodek – jest to hala widowiskowo – sportowa. Możliwości rozegrania w niej imprezy typu team-building są wręcz ogromne. Czy będzie to popularny escape room, czy może mecz hokejowy uświetniony obecnością znanego hokeisty? Impreza na basenie? Nie ma problemu. Będąc już w tym miejscu warto również zdecydować się na zwiedzanie całego obiektu z przewodnikiem. Pozwoli to na zobaczenie wszystkiego, co na co dzień jest nie dostępne dla wszystkich. Od VIP-roomów po działanie wysuwanych sektorów. Do tego cały worek historii i anegdotek związanych z tym miejscem. Wszystko to oferuje właśnie katowicki Spodek. Nie dość ze kosmiczny z wyglądu, to kosmicznie fajny w środku.

Inne miejsca w Katowicach, które warto zobaczyć

To miasto potrafi zaskakiwać – bardzo pozytywnie rzecz jasna. Wychodząc ze Spodka znajdujemy się w Strefie Kultury utworzonej w miejscy starej kopalni „Katowice”, która łączy w sobie kilka miejsc wartych uwagi: Centrum Kongresowe, budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Muzeum Śląskie. Planując dalsze zwiedzanie ciekawym punktem będzie stara fabryka porcelany, gdzie będzie można zobaczyć wystawę oraz pokaz wypalania i malowania porcelany. Pod względem kulturalnym miejscem, którego nie można pomiąć to budynek o bardzo długiej nazwie „Katowice – Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek”.  Znajdziemy tam, oprócz szeregu wystaw, Teatr Korez czy Centrum Scenografii Polskiej. Na deser polecamy udać się do Cafe Europa – najstarszej i najbardziej eleganckiej kawiarni w Katowicach, która mieści się w kamienicy wybudowanej w 1900 roku. To oczywiście tylko zalążek możliwości jakie stawia przed nami to miasto. Warto zdać się na wiedzę i doświadczenie agencji, która z pewnością wybierze najlepsze dla danej grupy perełki.

„Katowice nocą ze Spiżową mocą”

Na zakończenie eventu miejscem, którego nie należałoby przegapić będąc w Katowicach jest znany już chyba w całej Polsce klub muzyczny Spiż. Powstał on w budynkach starej drukarni, a po generalnym remoncie zachwyca niespotykanymi efektami świetlnymi. Dodatkowo poszczycić się może posiadaniem własnego browaru, co będzie na pewno dodatkową atrakcją. A jego produkcja odbywa się z zachowaniem pięćsetletniej receptury, bez pasteryzowania, filtrowania i konserwantów. Cały ten proces można tam zobaczyć na własne oczy. Tak, taki event może zawrócić w głowie i pozostać w niej na długi czas.