786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Na planie serialu – Sandomierz

Miasto, które swą obecną sławę może zawdzięczać nie tylko zabytkom i pięknemu położeniu, ale także powstawaniem w tym miejscu serialu Ojciec Mateusz. Swoją popularność zawdzięcza wspaniałym aktorom i telewizji publicznej. Wizyta na planie? Dzięki naszej agencji eventowej wszystko jest możliwe!

Ojciec Mateusz od kuchni

Świat Ojca Mateusza – bo tak nazwana została wystawa poświęcona serialowi, stworzona jest w Kamienicy Konwikt Boboli przy ulicy Rynek 5. Do dyspozycji oddano około trzystu metrów kwadratowych, na które składają się wszystkie znane z serialu pomieszczenia, łącznie z kościołem i celą, wyposażone w sprzęty wykorzystywane na planie. Świetnym dodatkiem do wystawy są naturalnej wielkości woskowe figury przedstawiające głównych bohaterów. Organizując wycieczkę przez naszą agencję eventową, można spodziewać się, że wizyta na wystawie zaowocuje spotkaniem z prawdziwymi aktorami, co będzie nie lada gratką nie tylko dla fanów tego serialu.

Piękno Sandomierza

Gdy opadną wrażenia związane z serialem, czas na zwiedzanie tego pięknego miasta – a jest tutaj co oglądać. Sam średniowieczny rynek należy do tych najbardziej zjawiskowych i uroczych. Znajduje się na nim pochodzący z XIV wieku ratusz, który otacza trzydzieści zabytkowych kamienic. Pod rynkiem znajduje się Podziemna Trasa Turystyczna, z którą związane jest kilka legend – wszystkie na pewno, wraz z historią Sandomierza, przybliży przewodnik. Wychodząc z podziemi będziemy mieli okazję zobaczyć panoramę miasta odwiedzając Bramę Opatowską – część murów obronnych. Na uwagę zasługuje również architektura licznych kościołów. Na uwagę zasługuje również zamek – wzniesiony za czasów Kazimierza Wielkiego, kilka razy przebudowywany i zniszczony między innymi podczas potop szwedzkiego. Ocalało tylko jego zachodnie skrzydło, które jeszcze do 1959 roku pełniło rolę więzienia. Teraz mieści się tam Muzeum Okręgowe. Gdy odwiedziliśmy już podziemia, wieżę widokową, to nadchodzi czas na wodną wyprawę. Rejs po Wiśle to doskonałe dopełnienie wycieczki i szansa na zobaczenie tego zabytkowego miasta z nieco innej perspektywy.

Animacje – integracje

Różnorodność jaką oferuje Sandomierz trudno „okiełznać” w jeden dzień. Co prawda dla chcącego nic trudnego, jednak zachęcam do dłuższych odwiedzin. Nasza agencja eventowa zorganizuje scenariusz wyprawy tak, aby czas nie był przeszkodą. Oprócz samego zwiedzania, istotnym elementem będzie zbudowanie pozytywnych relacji w zespole, poprzez dodatkowo zorganizowane gry i zabawy.