786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Wycieczka do Brennej, Jaworza i okolic

Dla wielbicieli górzystych terenów wspaniałym miejscem na spędzenie czasu będzie Śląsk Cieszyński. Chcąc jednak odpocząć od zgiełku miasta, polecanym rejonem będzie gmina Brenna. Taki cel mają zwykle wyjazdy integracyjne, które z chęcią zorganizuje agencja eventowa. Są to zwykle eventy kilkudniowe, dlatego warto je rozplanować mając pod ręką kogoś doświadczonego w tym temacie.

Brenna punktem wypadowym

Za bazę noclegową świetnie posłuży miejscowość Brenna i od niej wtedy należy zacząć zwiedzanie. Znajdziemy tam przystań wodną z 1962 roku, a także stare chaty góralskie wraz z Izbą Regionalną oraz Dworek Myśliwski Konczakówka. Nieopodal Brennej znajdują się Górki Małe i Górki Wielkie. Mieści się tam muzeum słynnej pisarki Zofii Kossak – Szatkowskiej, gdzie znajdziemy jej rękopisy, a także pamiątki z nią związane. Dalej zwiedzimy ruiny dworu Marklowskich z XVIII wieku. Aby troszkę rozruszać wycieczkę, będąc w Górkach Wielkich można wybrać się na 417 metrową górkę Bucze. Stamtąd już niedaleko do Chlebowej Chaty, gdzie oprócz możliwości spróbowania podpłomyków czy chleba tradycyjnie robionego na zakwasie, można spróbować swoich sił w dawnych metodach wytwarzania właśnie chleba, a także masła i twarogu.

Kolejny dzień – Jaworze

Miejsce typowo uzdrowiskowe przyciągające Parkiem Zdrojowym z pięknym pałacem. Idąc dalej tropami architektury, znajdziemy tam dwa zabytkowe kościoły. W Jaworzu mieści się również skansen Zygmunta Podkówki, ukazującego narzędzia i sposoby wykonywania pracy w dawnych gospodarstwach domowych. Będąc w górach, jak się okazuje, można poznać morski świat fauny i flory południowych mórz odwiedzając Muzeum Flory i Fauny Morskiej. Nieopodal, w Grodźcu Śląskim, zwiedzimy także zamek pochodzący z XVI wieku. Po kolejnym dniu pełnym wrażeń powrócimy z powrotem do Brennej, gdzie animatorzy przygotują tematyczną imprezę, mającą na celu podsumowanie wycieczki, a także doskonałą zabawę, która będzie sprzyjać dalszej integracji. Skorzystanie z usług agencji eventowej daje nam ten komfort, że cała organizacja, bilety, przewodnicy, nie będą zaprzątać naszej głowy, dzięki czemu całkowicie będziemy mogli oddać się odpoczynkowi i integracji z uczestnikami wyprawy.