786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Leśny Park Niespodzianek i inne atrakcje w Ustroniu

Południowa Polska to przede wszystkim kraina gór i pięknych widoków. Dla wszystkich spragnionych wytchnienia i chwili odpoczynku ten kierunek sprawdzi się idealnie. Decydując się na organizację imprezy dla pracowników w górach, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług agencji eventowej. Profesjonalnie zajmie się ona zaplanowaniem wycieczki i wszystkich atrakcji dla całej grupy, tak aby wyciągnąć z niej jak najwięcej plusów.

Co ciekawego słychać w Ustroniu?

Słychać bardzo wiele i bardzo ciekawie. Wszystko zależy od czasu jaki przeznaczymy na zwiedzanie tego uroczego, położonego nad rzeką Wisłą, zakątka Polski. Zaczynając od architektury warto zatrzymać się przy dwóch kościołach: późnobarokowym, rzymskokatolickim pod wezwaniem świętego Klemensa z XVIII wieku oraz ewangelicko-augsburgskim Apostoła Jakuba Starszego z XIX wieku. Na plebanii tego drugiego obiektu znajdziemy stary księgozbiór, w której zbiorach znajdziemy biblię z XVII wieku wydaną w Norymberdze. Będąc w tej miejscowości nie można pominąć Muzeum Ustrońskiego imienia Jana Jarockiego. Należy ono do Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Warto tutaj wspomnieć, że Ustroń słynął kiedyś z działalności huty żelaza o nazwie „Klemens”. Historię powstania na tych ziemiach tego typu produkcji odkryjemy właśnie w tym muzeum. Oprócz huty działała tutaj także walcownia i kuźnia. Miasto wiele lat później stało się ośrodkiem o charakterze uzdrowiskowym i głównie nastawionym na turystykę. Mieści się tutaj między innymi duże i znane sanatorium „Równica”. W Parku Zdrojowym ogólnie rzecz biorąc można skorzystać z różnych zabiegów, a także napić się uzdrowiskowej wody. Wypoczęci i zregenerowani możemy wyruszyć dalej. Muzeum Regionalne „Stara Zagroda” ukazuje kulturę i architekturę tego regionu. Mieści się tam zrekonstruowana chata z elementami z 1768 roku. Całe to miejsce obejmuje dość duży obszar – eksponaty znajdują się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Plenerowe atrakcje jeszcze przed nami. Będąc w Ustroniu koniecznie trzeba odwiedzić Leśny Park Niespodzianek. Wydawać by się mogło, że to miejsce nastwione na dzieci, jednak nic bardziej mylnego. Zwierzęta leśne biegają tutaj tuż obok nas, można je karmić zabraną z kasy biletowej karmą. Są oswojone, nie boją się ludzi i na pewno nic złego nikomu nie zrobią. To fajny motyw na fantastyczne zdjęcia. Na uwagę zasługuje również wystawa ptaków drapieżnych i pokazy organizowane z ich udziałem.  Park położony jest na jednym ze stoków Równicy, co dodatkowo gwarantuje wspaniałe widoki na panoramę miasta. Kolejnym punktem widokowym będzie wyprawa na Czantorię Wielką. Tam świetną atrakcją jest prawie kilometrowy tor saneczkowy.

Organizacja wycieczki

Patrząc na ogrom atrakcji jakie oferuje Ustroń można naprawdę stracić głowę. Scenariusz takiej wycieczki świetnie przygotuje agencja eventowa. Jak na taką firmę przystało, przygotują dodatkowe atrakcje, które będą miały na celu zintegrowanie grupy, zapewnią opiekę przewodników 26i animatorów, a także zadbają o bezpieczeństwo. Tak przygotowany event pozostawi z pewnością wiele pozytywnych emocji i wrażeń, a o to właśnie chodzi.