786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Promocja wydarzenia w mediach społecznościowych

Internet święci dziś triumfy na wielu polach, również w kwestiach marketingowych. Jest bardzo wygodnym narzędziem do promocji. Umiejętne wykorzystanie jego potencjału może doprowadzić do bardzo efektownego rozpowszechnienia informacji o wydarzeniu, które chcemy wypromować. Oto kilka przydatnych funkcji mediów społecznościowych, które pomogą odpowiednio zareklamować event w Internecie.

Facebook miejscem dla reklamy wirusowej

Facebook to wciąż podstawa, jeśli chodzi o media społecznościowe. Przez wielu odwiedzany kilkukrotnie w ciągu dnia, daje duży potencjał do przekazania informacji reklamowej jego użytkownikom. I nie mowa tu tylko o płatnych postach sponsorowanych: w kwestii promocji bardzo dobrze sprawdza się tutaj reklama wirusowa (ang. viral marketing) polegająca na tym, że odbiorcy sami między sobą przekazują dalej informacje o produkcie (w tym przypadku o evencie). Jako taka forma marketingu na Facebooku sprawdza się dosłownie tworzenie wydarzeń, do których dopisują się użytkownicy nimi zainteresowani. Aktywność użytkowników wyświetla się na stronach głównych ich znajomych, dzięki czemu informacja idzie dalej. W ten sposób oprócz reklamy samej w sobie rośnie dodatkowo grono docelowych odbiorców eventu zainteresowanych tematem. Przy tworzeniu wydarzenia warto skupić się na wymyśleniu dla niego chwytliwej lub intrygującej nazwy, która przyciągnie oko przeglądających Facebooka. Ważne jednak, by informacja wciąż pozostawała rzetelna i merytoryczna.

Instagram: promocja z wykorzystaniem hasztagów

Na Instagramie sprzedaje się przede wszystkim obraz i tego należy się trzymać. Wstawiając zdjęcia z przygotowań wydarzenia, jego przebiegu, a także plakaty reklamujące je utrzymamy ciepłe stosunki z odbiorcami. A w rozpowszechnianiu obrazu pomagają hasztagi, które odsyłają użytkowników do tematów z nimi związanych. Dlatego dobrze, gdy nasz event ma swój unikalny hasztag, którym będą się posługiwać jego uczestnicy. Dobrym uzupełnieniem tego rodzaju promocji jest organizacja konkursów, których uczestnicy muszą wykorzystać utworzony przez nas hasztag. Podnosi to jego popularność, a co za tym idzie, wzrasta również popularność organizowanego przez nas wydarzenia.

Snapchat jako narzędzie do zdawania relacji

Fenomen popularności tej początkowo niepozornej aplikacji jest niesamowity – obecnie przoduje w kwestii utrzymywania regularnego kontaktu z odbiorcami. I takie jest też jej najlepsze przeznaczenie w marketingu: jako platforma dla już „wtajemniczonych” w markę, firmę czy też nasze wydarzenie. Bardzo pomaga w ocieplaniu wizerunku. Snapchata dobrze wykorzystać do relacjonowania prac nad eventem, a szczególnie do relacji w czasie jego trwania. Zachęci to odbiorców do pozostania z nami na dłużej, a więc da szanse na relację długotrwałą, co przyda się przy organizacji i promocji kolejnych eventów.

Media społecznościowe to bardzo potężne narzędzia, jeśli chodzi o promowanie naszej działalności. Korzystając z powyższych wskazówek państwa event z pewnością zyska na popularności, a nasza firma może państwu pomóc w jego organizacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą. Chętnie podzielimy się doświadczeniem zbieranym przez nas latami.