786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Wyjazd integracyjny – zawody narciarskie

Integracja pracowników to bardzo ważna forma spędzenia czasu. Sam fakt dobrej zabawy to tylko powierzchowna korzyść z jej organizacji. Dużo bardziej przydają się efekty ukryte, uwydatniające się podczas zawodów, konkurencji, pokazów czy innych aktywności zorganizowanych na evencie. Gdy po upalnym lecie przychodzi zima, mamy wspaniałą okazję do tego, aby wykorzystać tą porę roku do integracyjnego wypadu w góry.

Zawody narciarskie

Czas wykorzystać sport, który na pierwszym miejscu kojarzy się z zima i zrobić z niego narzędzie do zbudowania fajnej, pozytywnej atmosfery w zespole. Zachwyceni będą na pewno fani zimowego szaleństwa, niemniej jednak ci, którzy stronią od takich aktywności, po profesjonalnie przygotowanym evencie powinni zmienić zdanie. A taką imprezą najlepiej zajmą się specjaliści z agencji eventowej. Wystarczy wskazać im miejsce na mapie, a oni zadbają o całą resztę. I tak początek wyprawy będzie spotkaniem z instruktorami i dopasowaniem sprzętu do każdego uczestnika. Następnie przyjdzie czas na przygotowanie się do rywalizacji. W zależności od stopnia trudności rozegrać można trzy rodzaje zawodów. Grupa osób początkujących weźmie udział w slalomie gigancie, który polega indywidualnym na omijaniu specjalnych bramek, ćwicząc w ten sposób zwrotność, skręty i równowagę. Grupa średnio-zaawansowana pojedzie w slalomie równoległym. Różni się on od giganta przede wszystkim tym, że jednocześnie, na jednej trasie znajdują się dwie osoby i ścigają się ze sobą. Trzecia grupa to grupa zaawansowana, dla których przewidziany jest slalom specjalny. Tam tyczki ustawione są bardzo blisko siebie wymuszając krótkie skręty. Nad przebiegiem zawodów będą czuwać animatorzy – instruktorzy, który zadbają również o bezpieczeństwo na torze.

Organizacja zawodów narciarskich

Co prawda całą organizacją doskonale zajmie się agencja, jednakże warto wiedzieć co się na nią składa. Po pierwsze – to dobry sprzęt pomiarowy, a także ten wykorzystywany do przygotowania trasy. Potem pozostaje przygotowanie stanowisk związanych z rejestracją uczestników i poczekalnią. Na całej trasie czuwać będą wyszkoleni sędziowie oraz obsługa techniczna. Tablica elektroniczna umożliwi podawane na bieżąco wyników, a nagłośnienie sprawi, że głos komentatora dotrze do wszystkich uczestników, a sami zawodnicy poczują się niczym jak na zawodach Pucharu Świata! Konkurs zwieńczy uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Oczywiście możliwa jest organizacja szeregu opcji dodatkowych – jednakże cały wachlarz możliwości zostanie na pewno przedstawiony na spotkaniu z agencją. Tak skonstruowana impreza pozostanie w pamięci na długie lata, a atmosfera zdrowego współzawodnictwa i pokonywania własnych słabości zaprocentuje w codziennym życiu.