786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Uzdrowisko sposobem na relaks czyli Rabka Zdrój i firmowa wycieczka

Przychodzi taki czas w życiu każdej osoby pracującej, gdy jedyne czego pragnie to porządny wypoczynek. Właśnie taką formę ładowania baterii proponuje Raba Zdrój. Nasza agencja przygotuje relaksacyjną wyprawę dla twojej firmy, po której każdy z uczestników wróci do pracy z uśmiechem na twarzy.

Mała historia wielkiego uzdrowiska

Rabka Zdrój leży pomiędzy dwoma potokami: Poniczanka i Słonka. Z powstaniem tej miejscowości wiąże się również ludowa legenda, głosząca, że rzeka Rabka powstała z łez księżniczki imieniem Rabka, której ukochany Luboń został zamieniony w kamienną górę o tej właśnie nazwie. Bardziej szczegółową historię usłyszycie od naszego przewodnika już na miejscu. Z ważniejszych źródeł historycznych wymienia się kroniki Jana Długosza. Wspomina on warzelnie soli – „Sal in Rabschyca”. W XIII wieku cystersi dostali upoważnienie do wykorzystywania soli. Trzy wieki później bardzo popularne stały się tutejsze złoża soli znane ze swej uzdrawiającej mocy. Niestety w XIX wieku, złoża te zostały zasypane z rozkazu austriackiego rządu. Wiele lat później ziemie tę nabyła rodzina Zubrzyckich i to dzięki nim mamy dzisiejsze uzdrowisko. Najpierw ustalili skład chemiczny, a później odkopali pięć źródeł: Marię, Rafaelę, Krakusa, Kazimierza i Helenę. Okazało się, że te wody zawierają jodki, chlorki, sodę i bromki, a co za tym poszło, w 1864 roku otwarto uzdrowisko – Rabkę Zdrój. Wody te wraz z górskim klimatem mają dobroczynne działanie na układ oddechowy i układ krążenia. Uzdrowisko specjalizuje się także w rehabilitacji i zabiegach związanych z chorobami serca. Rabka będzie też doskonałym miejscem na zorganizowanie eventu dla pracowników i ich rodzin. Jest tutaj solankowe SPA dla dzieci z atrakcjami specjalnie dla nich przeznaczonymi – wszystko po to, aby rodzice mogli zrelaksować się na zabiegach przeznaczonych dla dorosłych.

Inne atrakcje w Rabce

Oprócz solankowego wypoczynku, przyda się towarzystwo naszego przewodnika podczas zwiedzania Rabki. A oferuje ona jeszcze więcej niż tylko uzdrowiskowe wody. Dworzec kolejowy jest tutaj domem dla świętego Mikołaja, oprócz tego odwiedzić można Teatr Lalek Rabcio. Dla najmniejszych są również dwa muzea: Orderu Uśmiechu oraz Rekordów i Osobistości. Po dziecięcej części wyprawy przyjdzie czas na coś dla starszych – wycieczce ulubioną trasą Jana Pawła II z Parku Zdrojowego do Beskidu Wyspowego. Kolejną ciekawostką będą wille z przełomu 1900 roku oraz muzeum Władysława Orkana. Na uwagę zasługuje również przepiękny kościół świętej Marii Magdaleny z 1606 roku nazywany góralskim Wawelem. Obojętne czy będzie to wycieczka z rodzinami czy nie, warto odwiedzić Rabkę Zdrój. Nasza firma dołoży wszelkich starań, aby pobyt tam był niezapomnianym przeżyciem.