786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Questing w Łodygowicach sposobem na integrację

Idea wypraw spacerowych przybiera ostatnimi czasy coraz ciekawsze formy. Zwiedzanie nie musi już być zwykłym chodzeniem od jednego do drugiego obiektu na danej trasie. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, powstała wspaniała zabawa towarzysząca odwiedzinom historycznych i przyrodniczych terenów – questing. Polega ona na zbieraniu informacji, odczytywaniu wskazówek i rozwiązywaniu zadań w celu odkrycia hasła i dotarcia do skarbu. Z agencją Whatevent firmowa wycieczka integracyjna również może przyjąć formę tak fantastycznej zabawy.

Żywiecczyzna przyciąga zabytkami

Beskid Żywiecki jest jednym z bardziej bogatych pod względem ciekawych zabytków regionem.  Idąc ich tropem dotarliśmy do uroczej miejscowości – Łodygowice. Swoje dzieje na kartach historii zapisały się już w XIII wieku. W trasę uczestnicy wyruszą z Placu Wolności, chwilę po  oddzieleniu na grupy i zapoznaniu z kartą wprawy. A ta prowadzić będzie przez szereg malowniczo położonych obiektów, przy których znajdą specjalne punkty z zadaniami i zagadkami do rozwiązania. Im szybciej i im dokładniej to zrobią, tym większe będą mieli szanse na odkrycie skarbu jako pierwsi. Cała zabawa będzie miała oczywiście określony czas, w jakim należy rozprawić się ze wszystkimi zagadkami. Uczestnicy mijać będą między innymi zabytkowy drewniany kościół, cmentarną kaplicę, stary kamienny most czy też dworek zwany „Zamkiem”. Historie tych obiektów sięgają kilku setek lat wstecz, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Dodatkowym atutem tej trasy są przepiękne widoki na Beskid Żywiecki, które mimo upływu czasu, będą zachęcać do zatrzymania się na chwilę i zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Questuj z Whatevent

Przygotowanie takiej wyprawy wymaga pewnej merytoryki i znajomości terenu. Nasi przewodnicy i animatorzy, przygotują mapy i wskazówki służące do odnalezienia skarbu, a także zadania, które będą wymagały współpracy między uczestnikami poszczególnych grup. Sposób w  jaki zostanie przez nas przeprowadzona integracja, będzie miał na celu zmobilizowanie do współdziałania, a także sprawdzenie umiejętności przywódczych i pracy pod presją czasu. Efekty takiej team – buildingowej wyprawy będą swoje przełożenie w codziennej pracy, poprzez zwiększenie efektywności i jakości – bo zgrany zespół, to właśnie klucz do sukcesu.