786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Firmowe spotkanie w agroturystyce

Szukając odpowiedniego miejsca do spotkań biznesowych, większość firm skupia się na organizacji wyjazdu, konferencji czy szkoleń biznesowych w hotelach i pensjonatach. Czym jednak może uraczyć agroturystyka kiedy przyjeżdża się do niej w czysto biznesowym i firmowym wydaniu? Jak połączyć biznesowy wypoczynek z sielankowym życiem agroturystycznym?

Atrakcje jakie oferuje agroturystyka

Agroturystyka oferuje zdecydowanie więcej propozycji na spędzenie czasu niż popularne noclegi w hotelach. Poza stałą dostępnością do natury, możliwością organizowania grupowych ognisk, czy obcowania ze zwierzętami, możliwe jest także korzystanie z dodatkowych atrakcji. Jazda konna, strzelanie z łuku, paintball, jazda na gokartach, kulig w zimie lub przejażdżka dorożką, lepienie z gliny, gry zespołowe (jak siatkówka, koszykówka, ping-pong i piłka nożna), to tylko część z atrakcji jakie można spotkać w ofertach agroturystycznych.

Agroturystyka to także potrawy. Naturalne specjały, przepisy i możliwość degustacji autorskich win, nalewek czy soków umożliwiają przygotowanie spotkania firmowego, w zdecydowanie innym wydaniu niż na co dzień. Te wszystkie atrakcje staną się niezapomnianą przygodą oraz sposobem wypoczynku w firmowym składzie, a zaproszeni pracowniczy czy goście, którymi mogą być kontrahenci lub klienci firmy, rozpropagują markę, wykonując dodatkową reklamę i niezawodny marketing szeptany. Zdjęcia z udanego wypoczynku, wspólnych posiłków, ognisk, zabawy ze zwierzakami, gier zespołowych czy nauki nowych umiejętności, to wizytówka dla firmy o jakiej można tylko pomarzyć. Wspólne atrakcje ukazują także jak zgrany zespół osób wpływa na sukces firmy i co trzeba byłoby poprawi, by robić to efektywniej i lepiej.

Czym się kierować przy wyborze agroturystyki?

Agroturystyki różnią się od siebie pod względem rodzaju noclegu i oferty związanej z atrakcjami. Istotą wyboru jest także lokalizacja, ponieważ miejsca agroturystyczne można spotkać zarówno na obrzeżach miast jak i oddalone daleko od innych zabudowań, poza wioskami. Wybór jest zależny od oczekiwań firmy – rejon nadmorski, górski, nad jeziorem czy w okolicach dużego miasta to przede wszystkim decyzja z jakimi atrakcjami spotkanie firmowe ma się mierzyć.

Warto zwrócić uwagę na menu serwowanych potraw, aby posiłki mogły trafiać zarówno w gusta roślinożerców czyli wegetarian i wegan, jak i mięsożerców. Agroturystyki słynące z własnych przepisów proponują naprawdę wspaniałe dania w tym zakresie.

Ważnym czynnikiem przy wyborze jest również ilość miejsc noclegowych. Małe agroturystyki nie zdołają ugościć większej liczby osób, ale te, w których skład wchodzą samodzielne domki tworzące cały obszar agroturystyczny to dobry wybór na większe spotkanie.

Przy codziennych spotkaniach firmowych liczą się także atrakcje. Po ewentualnych konferencjach czy szkoleniach, dobrze jest zapewnić swoim gościom mnóstwo atrakcji. Im agroturystyka ma ich więcej, tym grupa nie będzie się nudzić po godzinach.