786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Impreza powitalna – co się przyda?

Kiedy ktoś wraca z dłuższej podróży, albo wraca do pracy po dłuższym urlopie, często organizowane są przyjęcia powitalne na cześć tej osoby. Cechuje je duża doza niespodzianki, ponieważ powracająca osoba nie spodziewa się, że coś na nią planowanego czek. Takie przedsięwzięcia organizuje się, aby przywitać daną osobę i pokazać jej, że jej brak był znaczący, odczuwalny, a powrót ma być przyjemnością i rozpocząć nowy etap w życiu nacechowany miłymi sytuacjami.

Co powinno się znaleźć na imprezie powitalnej?

Poza ludźmi, którzy ją tworzą, taka impreza powitalna zawsze odbywa się w miejscu pracy czy w domu, a dopiero później przeniesiona jest w inne miejsce. Skupiając się na pracy, miejsce pracy to właściwa przestrzeń do organizacji, ponieważ powrót do pracy wiąże się właśnie z tym miejscem. Udekorowanie przestrzeni pracy nie należy zawsze do najłatwiejszych, ponieważ zależy od wielkości firmy i układu funkcjonalnego danego pomieszczenia. Wszędzie jednak sprawdzą się dekoracje z balonów, rozwieszenie girland na ścianach, drzwiach, czy krzesłach, a także pompony wiszące z sufity, wstążki czy kręcące się dekoracyjne świderki i eleganckie rozety.

Poza dekoracjami nie może zabraknąć poczęstunku. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się catering lub potrawy, które można zaserwować w małych porcjach jak koreczki, kanapeczki, owoce w kubeczkach, sałatki warzywne, owocowe i śledziowe, a także chipsy, chrupki, ciasta i ciastka, wafelki czy cukierki. Z napojów warto wybrać soki, aby nie popijać alkoholu w pracy, chyba, że impreza jest po godzinach, a także bezalkoholowe drinki czy poncz z arbuza.

Czym zaskoczyć osobę, którą się wita?

Poza imprezą powitalną o charakterze niespodzianki, która sama w sobie będzie dużym zaskoczeniem dla odbiorcy, warto przygotować także drobne upominki. Takie upominki mogą być związane z pracą i pomocne jej na co dzień, a mogą także być spełnieniem marzeń. Karnet na siłownie, voucher na spełnienie marzenia w jednym z ofert prezentów w postaci wrażeń i przeżycia przygody życia, a nawet sprzęt elektroniczny – to wszystko sprawi, że witana osoba będzie miała poczucie, że warto było wrócić i pamiątka będzie przypominać o udanym, nowym początku wśród ceniących i lubiących ją ludzi. Zaskoczeniem mogą być także przebrania innych członków zespołu. Impreza powitalna może mieć także charakter imprezy przebieranej, gdzie np. wszyscy przebiorą się za postaci z bajek, a witaną osobę udekorują już po przyjściu. Warto w tej kwestii zaszaleć, ponieważ każdy uczestnik powinien czuć się na takiej imprezie dobrze.