786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Jak otworzyć nowy biznes z przytupem?

Otwarcie nowej firmy wiąże się z wieloma niewiadomymi, dosyć dużym stresem oraz podekscytowaniem ze strony właścicieli. Czy zakłada się jednoosobową działalność, biznes składający się z kilku lub ok.10 osób, a nawet wielką korporację, każdy biznes wymaga (poza zarejestrowaniem działalności), odpowiedniego otwarcia, które wpłynie na przyciągnięcie do siebie nowych klientów, a także kontrahentów, którzy będą chcieli nawiązać z firmą współpracę. Jak przygotować takie otwarcie, aby zwrócić na siebie uwagę potencjalnych klientów i kontrahentów na rynku już od pierwszych dni i zacząć na firmie zarabiać? O tym poniżej.

Co warto zorganizować na otwarcie biznesu?

Kiedy firma prowadzona jest online, otwarciem może okazać się publikacja nowej strony internetowej, stworzenie odpłatnej reklamy, która trafi do dużej ilości osób i rabat na start,  dzięki czemu zaczną spływać do firmy pierwsze zakupy czy odzywać się klienci chcący skorzystać z usługi związanej z branżą internetową lub online. Kiedy biznes dotyczy działalności lokalnej, która posiada własne biuro, czy wynajmuje nieruchomości pod swoje usługi i produkty, początkiem i pokazaniem potencjalnym klientom o działaniu firmy, jest wyjście klientom naprzeciw. Przydadzą się do tego dekoracje, które ozdobią wyjście do sklepu czy biura, rabaty na start, banery zachęcające do odwiedzenia miejsca w dniu otwarcia, a niekiedy także degustacja przysmaków i smakołyków, które są lub nie są związane z kierunkiem działalności. Każdy poczęstunek, gadżety rozdawane za darmo, będą podstawą do szerzenia się marketingu szeptanego o powstaniu nowej firmy w danym miejscu, a jednocześnie przyciągną od razu potencjalnych klientów, którzy mogą skorzystać z produktów lub usługi już na otwarciu i w pierwszych tygodniach działalności biznesu. W przypadku otwarcia większej korporacji, warto stworzyć konferencję, na którą zostaną zaproszeni przyszli pracownicy i firmy, które mogą współtworzyć rozwój działalności. Zaproszenia chętnie przyjmą także osoby znane i gwiazdy, których pojawienie się na otwarciu biznesu rozreklamuje ja na obszar miasta, region województwa, całego kraju, a nawet globalnie, jeżeli biznes prowadzony jest na cały świat. Przydatne będą także media, które zaproszone na otwarcie firmy, przedstawią spojrzenie gości na jej wizerunek i rozpropagują otwarcie biznesu w różnych magazynach, czasopismach czy na stronach internetowych.

Atrakcje, które podniosą rangę otwarcia firmy?

Poza zaproszonymi gośćmi i dekoracjami, nie może zabraknąć także atrakcji. Dobrze, aby atrakcje były widoczne na zewnątrz, ale jeżeli nie ma takiej możliwości warto skupić się nawet na tych, które będą przedstawione wewnątrz firmy. Hologramy pokazywane na budynku, przyloty dronów, pokazy pirotechniczne, wypuszczanie lampionów do nieba, laserowa dekoracja wejścia do firmy, pokazy ognia, teatr z piasku, pokazy graffiti, a nawet przejście po rozżarzonych węglach czy rozdawanie ulotek na szczudłach, będą interesującym dopełnieniem otwarcia firmy.