786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Wynajem wirtualnego prezentera na event

Współczesne technologie, które nabierają co roku coraz większego znaczenia i rozwijają się w bardzo błyskawicznym tempie, proponują możliwość prowadzenia różnych przedsięwzięć, konferencji czy informowania ludzi o różnych kwestiach firmowych poprzez zastosowanie do tego wirtualnych prezenterów. W świecie wirtualnym, prezenterzy pojawiają się już w telewizji, zastępując prezenterów telewizyjnych, lub zamiast osoby, która prowadzi szkolenia online jakie mają trafić do większej ilości osób. Wirtualny prezenter może prezentować dany przedmiot, produkt czy usługę, bez jakiegokolwiek zająknięcia się i zmęczenia. Jak można wykorzystać tą technologię na organizację eventu? O tym jest poniżej.

Kim jest wirtualny prezenter?

Wirtualny prezenter powstaje dzięki projektorowi, który przedstawia obraz na rozprowadzonej w pionie folii lub szklanej ścianki działowej, na której pojawia się cyfrowy obraz wyświetlanego człowieka. Ten cyfrowy ekran, pokazuje postać bez jej tła, obrazując tym samym innowacyjne rozwiązanie, które przedstawia postać ludzką w trójwymiarowej formie, ale na płaszczyźnie przezroczystego materiału. Wirtualni prezenterzy są chętnie wybierani do promowania eventów. Często ustawia się ich na wejściu na imprezę, gdzie informują o programie, odbywających się atrakcjach, prelegentach, ilości osób czy historii odbywania się danego eventu, aby każdy kto wchodzi na wydarzenie, już na wstępie mógł zapoznać się z pierwszymi informacjami. Często wirtualny prezenter jest użytkowany także do tworzenia szkoleń interaktywnych, gdzie przez wiele godzin przekazuje merytoryczna wiedzę. Osoby słuchające prelegenta mają możliwość zanotować wszystkie najważniejsze aspekty, które przekazuje wirtualny prezenter, a nie osoba w ludzkiej postaci. Coraz częściej wirtualny prezenter wybierany jest również na prowadzącego imprezę, ponieważ jego zadaniem jest tylko informowanie o dalszych etapach programu jaki odbywa się na scenie.  Może zatem zapowiadać kolejne osoby, które będą się wypowiadać i informować o ich życiorysie.

Dlaczego warto wynająć wirtualnego prezentera na event?

Jest to rozwiązanie, dzięki któremu zarówno prowadzenie całego przedsięwzięcia na scenie, jak i witanie oraz informowanie gości o najważniejszych informacjach z jakimi muszą się spotkać na imprezie, jest często wymagające i sprzyja ogromnemu zmęczeniu. Po wielogodzinnym prezentowaniu poszczególnych osób pojawiających się na wydarzeniu, może całkowicie odebrać siły. Wirtualny prezenter zastępujący konferansjerów to najlepsze rozwiązanie, które można jedynie uzupełnić aspektem ludzki w postaci przeprowadzonych wywiadów z prelegentami, na bieżąco. Ale i w tym przypadku wirtualny prezenter świetnie daję sobie z tym radę, ponieważ zadaje pytania, które wcześniej zostały wgrane w jego prezentację. Organizatorzy mogą zatem skupić się na odbiorcach i mieć pewność, że impreza zostanie poprowadzona innowacyjnie i w bardzo oryginalny sposób.