786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Origami pamiątką z wyjazdu

Origami to bardzo twórcza i prosta w wyrazie sztuka, którą można wykonać w każdym wieku, wykorzystując do tego kartki i własne umiejętności sklejania, a raczej składania ze sobą poszczególnych form i układów. Wprowadzenie origami do zajęć na wyjazdach firmowych, to świetna atrakcja dla uczestników spotkania

W jaki sposób można wykorzystać origami na wyjeździe firmowym?

Origami to bardzo prosta metoda, która pomoże zintegrować cały zespół oraz przeprowadzić szkolenie z umiejętności kreatywnego myślenia czy rozwijania umiejętności manualnych, jakie pracownicy posiadają lub powinni posiadać, ponieważ takie umiejętności związane są z działalnością firmy. Na rynku występuje bardzo dużo rozwiązań inspirowanych sztuką origami. Mimo, że są to układy z papieru, często formy origami przenoszone są na meble, design, a także wzory użytkowe widoczne na różnych produktach, w formie tatuaży na skórę, czy gadżety i dodatki produkowane do codziennego życia. Origami na wyjeździe firmowym może z pozoru wydawać się bardzo prostym rozwiązaniem spędzania czasu, który nie każdemu może się podobać. Pokazanie w jaki sposób dzięki origami można stworzyć niebanalne rozwiązania, spowoduje, że pracownicy i uczestnicy wyjazdu firmowego uznają tą formę atrakcji za bardzo interesującą, ponieważ będą mogli stworzyć mniej popularne układy czy wzory z origami.

Dlaczego warto zastosować origami na wyjazd firmowy?

Do przygotowania atrakcji z origami wystarczy jedynie kolorowy papier, nożyczki i ewentualnie linijka do dokładniejszego składania kantów origami. Można także wykorzystać możliwości obecności pracowników na wyjeździe firmowym do stworzenia z origami kompozycji, które posłużą na event firmowy, jubileusz, czy jako dekoracja wnętrza, biura lub miejsca, gdzie na co dzień pracują. Dekoracje wiszące w formie ptaków czy innych wzorów zawieszone na sznurkach przy suficie, zawsze robią ogromne wrażenie na odbiorcach, więc przygotowanie tak dużej ilości rzeźb z origami, które zostaną przeniesione do biura, pozwolą stworzyć własne dekoracje firmowe o nieszablonowym wyrazie. Będzie to także spora pamiątka jeżeli na wzorach przez siebie złożonych uczestnicy będą się podpisywać. Wówczas, bez względu jak w przyszłości zmieni się skład firmy, na origami pozostanie informacja o ich udziale w rozwoju biznesu.