786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Event Wielkanocny w plenerze – co powinien zawierać?

Event Wielkanocny często organizowany jest w trakcie przygotowań do świąt oraz jako przywitanie wiosny. Często jest wynikiem zareklamowania danej marki, zaangażowania odbiorców w proces przygotowań do świąt i wprowadzenie w atmosferę świątecznego klimatu. Takich eventów w Polsce odbywa się bardzo wiele, ale nie zawsze są dobrze zareklamowane.

Eventy wielkanocne warte uwagi

Jeden z najbardziej popularnych eventów Wielkanocnych znany w całej Polsce, to event centrum handlowego Stary Browar w Poznaniu, gdzie corocznie, sklep i jego otoczenie, wypełniają liczne zajączki, które następnie sprzedawane są i rozdawane jako nietypowy akcent do każdego świątecznego domu. Ilość małych zająców jest na tyle duża, że każdy może skorzystać z zakupienia ich do własnego domu. Są także bardzo popularną atrakcją, która przyciąga rzesze ludzi, a nawet sprowadza do Poznania turystów i przyjezdnych z innych miast i okolic, którzy celowo wybierają się po zająca. Do tej pory, podobnego pomysłu  nie udało się wprowadzić w innych przedsięwzięciach. Jest to unikalna oferta, która pokazuje jak warto zorganizować Event Wielkanocny, aby zyskał popularność na szeroką skalę.

Co warto zorganizować na evencie Wielkanocnym w plenerze?

Bez względu na to, czy event jest organizowany przez firmę indywidualną, duży sklep,  stowarzyszenie czy fundację,  warto, żeby event został zapamiętany i charakteryzował się ciekawymi zabawami.

Zabawa w poszukiwanie jajek wielkanocnych może być częścią eventowych konkursów. W plenerze sprawdzi się także wielka wielkanocna jajecznica oraz potrawy, które kojarzone są ze świętami. Ogromne rzeźby posłużą do zdjęć z imprezy, a osoby przebrane za wielkanocne zajączki, będą rozdawać czekoladowe jajeczka i cukierki, co wprowadzi uczestników w atmosferę wiosny i świąt. Warto udekorować także event żonkilami, tulipanami i akcentami związanymi z wiosną, aby przyciągnąć wzrok i stać się miejscem do charakterystycznych eventowych zdjęć. Fotobudki z gadżetami w świątecznym stylu również się  w tym przypadku sprawdzą. Dla najmłodszych, atrakcją będą również zwierzaki.  Zagrody z małymi kurczakami, króliczki i zajączki kicające w ogrodzonych na trawniku boksach, czy żywe baranki, pozwolą zobaczyć dzieciom prawdziwe zwierzaki związane ze świąteczną tradycja.

Przy stoiskach wystawców mogą odbywać się także warsztaty z lepienia w glinie, warsztaty ze składania wianków, malowania jajek, tworzenia dekoracji na stół, czy tworzenia świątecznych kartek wielkanocnych. Może pojawić się również motyw roślinny, na przykład sadzenie hiacyntów, tulipanów, krokusów, żonkili  czy innych wiosennych cebul na obszarze organizowanego eventu lub do doniczek skierowanych do własnych domów. Takie umiejętności mogą się przydać w codziennym życiu i być pamiątką wielkanocnego spotkania w większym gronie.