786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Jak zaaranżować stoisko eventowe, aby przyciągnąć klientów?

Stoiska targowe oraz eventowe, to często pierwsze wrażenie jakie uzyskuje się przy poznawaniu nowej firmy. Im ciekawiej zaaranżowane stoisko, tym bardziej przyciąga wzrok i skłania do bliższego podejścia. W dużej mierze, jego aranżacja łączy się z osobami, które stoisko obsługują. Im bardziej zaangażowane są to osoby w kontakcie z potencjalnymi odbiorcami i klientami, tym większy sukces dla firmy.

Różnice między stoiskiem targowym a eventowym

Wbrew pozorom oba stoiska mają takie same zadanie. Ich celem jest przyciągnięcie do siebie ludzi i nawiązanie z nimi relacji. Jednak na stoiskach targowych relacje są  skierowane do różnych osób, zarówno tych z branży jak i spoza niej. Stoisko targowe ma zachęcić potencjalnych kontrahentów do współpracy i pozwolić sprzedać produkt lub usługę przybyłym gościom na targi, którymi są zwykli ludzie. Stoisko eventowe budowane jest głównie z myślą o konkretnej grupie docelowej. Grupami docelowymi są najczęściej branże sąsiednie, z którymi dana marka jest powiązana, w mniejszym lub większym stopniu. Na przykład płytki ceramiczne mogą wystawiać swoje stoisko na evencie architektonicznym, a kosmetyki wystawić stoisko na evencie skierowanym do twórców internetowych. Takie rozwiązanie pozwala przedstawić markę firmy, zaprezentować nowe produkty, nawiązać stałe relacje i współpracę, dzięki czemu firma będzie wzrastać i się rozwijać. Kontrahent w tym przypadku jest także pośrednikiem pomiędzy potencjalnym klientem, którego skieruje w przyszłości do firmy poznanej na evencie.

Czym powinno wyróżniać się stoisko eventowe?

Stoisko przygotowywane na event nie powinno być monotonne, ponieważ odbiorcy przejdą obok niego obojętnie. Im bardziej zaangażuje się członków wydarzenia do swojego świata biznesu, tym bardziej zostanie ten biznes rozpropagowany drogą tak zwanego marketingu szeptanego. Liczne zdjęcia i relacje firmowe, które zostaną uwiecznione na stoisku eventowym, są również chętnie publikowane w sieci a marka oznaczana jest jako pomysłodawca i właściciel danej aranżacji. Im bardziej kreatywne stoisko (bez względu na to do kogo event jest skierowany), tym większego znaczenia nabierze w sieci, co spowoduje przyciągnięcie kluczowych odbiorców, czyli potencjalnych klientów. Klientem mogą być zarówno kontrahenci, ich klienci, a także przypadkowi odbiorcy wykonanych zdjęć. Warto zatem zadbać o to, aby zarówno kolor jak i pomysł przyciągały uwagę. Na stoisku mogą znaleźć się produkty, które oferuje marka, ale zaprezentowane nie tylko w formie pojedynczego opakowania, ale kreatywnego zastosowania w codziennym życiu. Co innego jest pokazać zwykłą klamkę położoną na blacie stołu, a co innego zaprezentowanie tej samej klamki w sąsiedztwie innych rodzajów, na ścianie pomalowanej na fluorescencyjny kolor. Taka ściana zrobi zdecydowanie większe wrażenie i będzie fotografowana, niż klamki położone w opakowaniu na stoliku. Przykładów można mnożyć, ale każdy produkt da się zaprezentować w sposób jakiego nikt się nie spodziewa. Jeżeli to się uda to i zasięg tego przekazu będzie zdecydowanie większy i rozniesie się nawet po zakończeniu wydarzenia.